Gluren bij Groene Buren, kennis delen en samen verder komen

In Gluren bij Groene Buren werken bewoners samen aan groene wijken, buurten, straten en huizen in Noordoost, aan een gezonde omgeving voor al wat leeft. Bewoners, initiatieven zetten op 15 juni de Groenmoetjedoen!-dag hun huis, tuin en park open om kennis en ervaringen te delen over huizen verduurzamen, biodiversiteit, wat leven, warmte, verkoeling geeft.
Op zondag 15 juni zetten verschillende bewoners van 11 tot 13 uur hun groene huizen open om met en van elkaar te leren en samen verder te komen. Laat je inspireren door ervaringen van buurtgenoten die hun huis al (deels) hebben verduurzaamd. Van isoleren, groene daken, zonnepanelen, glas vervangen tot warmtepompen. Ontdek hoe leuk het is om met en van elkaar te leren. En hoe gezellig vergroenen is als je het samen doet! Aansluitend kun je van 13- 15 uur kun met Fleur een expositie in de Paardenkathedraal helpen maken met nieuwe verhalen.
Programma 15 juni:
- 10:30 uur: Fiets mee langs Groene buren, vertrekpunt Bibliotheek Tuinwijk
- 11-13 uur: Gluren Groene Buren Tuindorp (Oost) & Tuinwijk
- 11-13 uur: Gluren bij Groene Buren Wittevrouwen, Zeehelden, Huizinga
- 13-15 uur: Plant een idee! Creatieve workshop Expositie maken voor nieuwe verhalen, Kostershuis Wittevrouwen
Lees de verhalen van buren die hun huis openstellen!
- Hugo, Heel Tuinwijk klust! (Tuinwijk)
- Martijn, balkonisolatie & vacuumglas (Tuindorp)
- Michiel, verdieping voor verdieping aardgasvrij (Wittevrouwen)
- Hoe Joop zijn huis grondig heeft verduurzaamd (Zeehelden)
- Hans, biobased dakisolatie en voorzetwand (Wittevrouwen)
- Frank, een Paardenstal verduurzamen? (Veeartsenij)
- Gluren bij Jan, Liesbeth, Henk & Kay (Tuindorp (Oost)
Buren die de deur op aanvraag openzetten
- Eveline, collectieve zonnepanelen met de VVE (Lauwerecht)
- Edmond, de stappen naar een huis zonder gas (Lauwerecht)
- Jeroen de Beer, zonnepanelen (Poortstraat Wittevrouwen)
- Hans de Wind verduurzaamt (Wittevrouwen)
- Tibor's Duurzame huis met glas inlood (Wittevrouwen)
- Het monumentale pand van Peter (Wittevrouwen)
- Anne en Andrew, wat is er echt groener bij de buren (Griftbuurt)
- Ad, veel verstand van verduurzamen (Tuindorp)
- Britt & Luc, van het gas af, een logische stap (Tuindorp)
- Anne en Andrew, wat is er echt groener bij de buren (Griftbuurt)
- Kaspar & Mary-Ann, een leefbaar milieu voor onze kinderen (Tuindorp Oost)
Meer duurzame/groene verhalen
- Wil je jouw duurzame/groene verhaal delen? Neem contact op!
- Lees het verslag van Gluren bij Duurzame buren 2024 in Wittevrouwen.
- Gluren bij duurzame buren op 10 mei 2025
Groen leven is meer dan je huis verduurzamen. Op zondag 15 juni is de jaarlijkse GroenmoetjeDoen!-dag met als thema Insecten voor Biodiversiteit. Tuinenpark de Pioniers viert haar 100 jarige bestaan met een bezoek van de wethouder, natuurmarkt, insectenexcursie, workshops etc.
Energie Café
Heb je een vraag of tip over het verduurzamen van je woning of wil je ervaringen en kennis delen? Loop binnen bij het Energiecafé.
- Dinsdag 3 juni Wittevrouwen, in het Kostershuis
- Woensdag 18 juni Tuinwijk, in Bibliotheek Tuinwijk