Ga naar inhoud

Cisca Poldervaart

Groene Reporter Noord Oost
Mijn expertise

1. TUINCOACH

33 jaar geleden verhuisden we naar een huis met tuin. Om zo veel mogelijk verschillende diertjes te lokken, hebben we meteen een gemengde heg en een flinke vijver aangelegd. En wat bomen geplant. Inmiddels is deze tuin-op-het-zuiden een prachtig koel ‘vogelbosje’ geworden met inderdaad een keur aan diertjes op de grond, in de lucht en op de takken…..een wilde weelde.

Bij het planten vond ik het heel leuk om met contrasten te werken zodat het rode blad van de prunus opeens heel prachtig kleurt naast de kleine blauwgroene blaadjes van een overhangende roos en het gekartelde donkergroen glanzende blad van hulst heel mooi uitkomt naast dat van de rode beuk.

Wat ik in kan zetten

Mijn organisatietalent en enthousiasme om samen dingen voor elkaar te krijgen

Als mens en tuincoach hoop ik bij te dragen aan steeds meer groen plezier in de stad, egelroutes, regentonnen, geveltuintjes, gemengde heggen, watertjes en schaduwplekken. Ik ben er van overtuigd dat alles er vrolijker van wordt.

En als Groene Reporter voor de Wijkwijzer Noordoost bericht ik over mooie groene projecten.

Mijn droom

Een stad waarbij het groen het hoogste woord krijgt…. als een landschap vol verrassingen, gezoem en vogelgeluiden en waarin het ook in de zomer heerlijk toeven is.

2. GROENE REPORTER NOORDOOST

Deze reporter duikt de groene wereld in op zoek naar de ontelbare mooie initiatieven in onze wijk Noord Oost om daar verslag van te doen - in de hoop dat steeds meer mensen zin krijgen in vrolijke tuintjes, boomspiegels, egelsnelwegen, bloeiende bermen en regentonnen met aftapkraantjes…….totdat de straten elkaar als groene stroompjes gaan vinden en er uiteindelijk één groen web ontstaat dat Utrecht heet- en ver daarbuiten strekt.

Doorlopende groen als leefwereld voor bodemdiertjes, insecten, vogels en egels om schuilplaatsen en genoeg voedsel te kunnen vinden. Uit onderzoek van de Universiteit Leiden is gebleken dat alleen al een lange sliert geveltuintjes van cruciale waarde is voor de stedelijke biodiversiteit. Naast alle sombere verhalen van alles dat dreigt te verdwijnen is dit alles zeer hoopvol. En ondertussen is het bovendien een bron van plezier. Groene sporen van verbinding zijn ook de zogenaamde ‘zusterparken’ die overal ontstaan.

Verbinding is essentieel voor de natuur maar ook voor mensen.

Als groene reporter van Utrecht Noord Oost wil ik graag  bijdragen aan dit hoopvolle en vrolijkmakende verhaal.

Op weg naar de omslag en dat groen het hoogste woord krijgt.

==========================================

Projecten waaraan Cisca bijdraagt

Berichten van Cisca

Bekijk Cisca Poldervaart ook in