Ga naar inhoud
Bericht

De Pioniers en Ons Buiten als decor voor de serie 'Rust en Vreugd'

Geplaatst op 8 maart 2026, 10:44 uur

De televisieserie 'Rust en Vreugd' is nu op televisie te bewonderen: de eerste aflevering is op 8 maart om 20.25 uur bij omroep MAX op NPO 1 en in zijn geheel gratis op NPO Start te zien.

In 2024 vonden op tuinenpark De Pioniers en Ons Buiten de meeste opnamen voor die tv-serie plaats.
Rust en Vreugd, een humoristische serie naar het boek van Hendrik Groen over het wel en wee op een volkstuincomplex waar alles minder idyllisch verloopt dan je op het eerste gezicht zou verwachten maar waar door samen op te trekken toch veel positiefs wordt bereikt. 

In Rust en Vreugd volgen we Emma (Annet Malherbe), een vrouw uit de stad die haar leven opnieuw probeert op te bouwen na het overlijden van haar man Thomas. Tot haar verrassing ontdekt ze dat hij zich heeft ingeschreven voor een tuintje op het volkstuinencomplex Rust en Vreugd. In een poging haar rouw een plek te geven, besluit Emma het tuintje alsnog te accepteren. Maar de idyllische tuin blijkt allesbehalve een oase van rust. Wat begint als een rustig toevluchtsoord, verandert al snel in een bruisende microkosmos vol regels, roddels en rivaliteit. Emma wordt meegesleurd in een onverwachte machtsstrijd over heghoogtes, tuinbingo’s en het slakkenbeleid. De volkstuin is een samenleving in het klein. 

Foto copyrights @omroepmax